9–12 lipca 2020

Ogrody Wina to największa impreza winiarska w południowej Polsce. Jak co roku w Dworze Sieraków odbywają się warsztaty, szkolenia i degustacje. Chętnym proponujemy dłuższy, weekendowy pobyt, poszerzony o uroczystą kolację z winiarzami, dodatkowe degustacje komentowane oraz całodniową wyprawę po kulinarnych i artystycznych zakątkach Małopolski. 

Tym razem uczestnicy będą mogli wybrać pomiędzy dwoma różnymi trasami. Pierwszą z nich jest wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego, podczas której odwiedzimy zamek w Pieskowej Skale, spróbujemy ojcowskiego pstrąga oraz win z Doliny Prądnika. Drugi kierunek to pięknie położone winnice w Rybnej oraz romantyczne ruiny zamku Tenczyn.

Wycieczkę prowadzą: Justyna Korn-Suchocka oraz Wojtek Giebuta.

ZAMÓW ONLINE

PLAN POBYTU

Dzień 1 (Czwartek)
Stary Świat contra Nowy Świat

Po przyjeździe i zakwaterowaniu w Dworze Sieraków odbędzie się wyjątkowy masterclass, stanowiący swojego rodzaju pojedynek między dwoma obszarami uprawy winorośli. Adwersarzami w sporze między Starym i Nowym Światem Wina będą Michał Bardel – redaktor naczelny portalu Czas Wina.pl oraz Wojciech Giebuta – dyrektor firmy Wine-Service. Wieczorem, podczas kolacji zaprosimy Państwa na enologiczną podróż po włoskich regionach winiarskich. Przemierzymy wspólnie Półwysep Apeniński od Kalabrii aż po Piemont.

Dzień 2 (Piątek)
Dwie wycieczki enologiczne do wyboru

Wariant 1
Wino pod Krakowem czyli tango w winnicy, ukryte skarby i latające dwory
WINNICA ZAGRABIE – ZAMEK TENCZYN – SKANSEN W WYGIEŁZOWIE – WINNICA JURA
Całodzienna wyprawa na zachodnie rubieże podkrakowskiej Jury, gdzie na wapiennych skałach rodzą się jedne z najlepszych win regionu. Odwiedzimy dwie rodzinne winnice. Pierwsza to, prowadzona przez potomków miejscowych rolników z dziada pradziada, winnica Zagrabie. Natomiast drugą – winnicę Jura, z pięknym widokiem na Tatry, założył po latach spędzonych za oceanem pewien wielbiciel tanga. W obu spróbujemy świetnych win i spotkamy ludzi z pasją. Lunch zjemy w sielskiej atmosferze skansenu podkrakowskiej wsi w Wygiełzowie. Wpierw jednak odwiedzimy tajemniczy dwór, który przyleciał tu wprost spod dobczyckiego zamku. W międzyczasie zwiedzimy ruiny zamku Tenczyn – w czasach świetności siedzibę znamienitych rodów – którego mury wciąż kryją nieodkryte skarby. Wieczorem wszyscy spotkamy się na uroczystej kolacji w Dworze Sieraków. Nocleg w Dworze Sieraków.

Wycieczkę prowadzi: Justyna Korn-Suchocka

Wariant 2 Zamki i winnice
Doliny Prądnika
WINNICA KROKOSZÓWKA GÓRSKA – OJCÓW – PIESKOWA SKAŁA – WINNICA KRESY
O poranku udamy się do winnicy Krokoszówka Górska, gdzie odbędziemy przechadzkę wśród sadów i winnic, a następnie skosztujemy win i zjemy lunch z Pstrągiem Ojcowskim, wpisanym na listę małopolskich produktów tradycyjnych, w roli głównej. Po obiedzie przespacerujemy się przez tereny parku narodowego do Ojcowa. Następnie, wzdłuż malowniczej Doliny Prądnika, przejedziemy do Pieskowej Skały. Tu zwiedzimy najlepiej zachowany na szlaku Orlich Gniazd zamek. Po dworskich ogrodach oraz pałacowych salach oprowadzał nas będzie osobiście kustosz muzeum i autor przewodnika po Ojcowskim Parku Narodowym. W drodze powrotnej zatrzymamy się jeszcze w Winnicy Kresy, gdzie zjemy podwieczorek i spróbujemy tamtejszych win. Wieczorem wszyscy spotkamy się na uroczystej kolacji w Dworze Sieraków,. Nocleg w Dworze Sieraków.

Wycieczkę prowadzi: Wojciech Giebuta

Wykwaterowanie i indywidualny powrót do domów

Dzień 3 (Sobota)
Ogrody Wina

Sobotniego przedpołudnia będzie możliwość wzięcia udziału w degustacji komentowanej, którą poprowadzi Dorota Romanowska. Tym razem skosztujemy najlepszych win z Urugwaju. Następie zjemy lunch i zaczniemy przygotowania do najważniejszego wydarzenia tego wyjazdu czyli Ogrodów Wina. Na uczestników czekać będą nieograniczone degustacje kilkudziesięciu rodzajów win i alkoholi mocnych oraz warsztaty, masterclassy, Wieczorem wspólna kolacja w formie bufetu, a na zakończenie imprezy spektakl muzyczny „BACK TO AMY”, podczas którego największe przeboje Amy Winehouse zaśpiewa Wiktoria Pasierbek. Nocleg w Dworze Sieraków.

Dzień 4 (Niedziela)
Kopalnia Soli w Wieliczce

Po późnym śniadaniu zachęcamy do relaksu w hotelowym spa. Po wcześniejszym zgłoszeniu będzie też możliwość zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce lub wyjazdu do Krakowa.

Rezerwacja

Zgłoszenie na Noc Wina wymaga wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacji dokonać można dzwoniąc pod numer 
(+48) 600 226 150  lub też pisząc na adres recepcja@dworsierakow.pl

Koszt:

ZAMÓW ONLINE

2250 zł/os.

Gwarantujemy:

Zakwaterowanie: 3 noclegi ze śniadaniami w hotelu Dwór Sieraków 4* w pokojach dwuosobowych (pokoje jednoosobowe za dopłatą 450 PLN), 2 kolacje z winem, 2 obiady z winem, wstęp na wszystkie degustacje komentowane podczas Ogrodów Wina (w miarę dostępnych miejsc), wstęp na Ogrody Wina (wraz z kolacją), kieliszek degustacyjny oraz wybraną wycieczkę enologiczną wraz ze wszystkimi atrakcjami.

Dodatkowo płatne:

Dopłata do pokoju jednoosobowego 450 PLN.

 

 

Noc Wina Wieczór toskański “Nie tylko Chianti”  Tematyczna kolacja z degustacją win
Powered by JS Network Solutions