30 listopada (sobota) 2019, godz. 19:00

Zapraszamy na wieczór z cyklu "Literatura i Wino".

Wieczór autorski - Marcin Miszczak i jego książka "Nieboskie Buenos. W pogoni za tangiem"

Wieczór rozpocznie się rozmową przy lampce wina z Marcinem Miszczakiem, pisarzem, instruktorem tanga, miłośnikiem Argentyny i wina który obecnie wraz z żoną prowadzi pod Krakowem winnicę Jura.

"Nieboskie Buenos. W pogoni za tangiem" oparte jest na popularnym blogu o tym samym tytule, Nieboskie Buenos to spisywane na gorąco impresje na temat tanga, Argentyny i relacji międzyludzkich. Powstawały w godzinach nocnych na przełomie listopada i grudnia 2009 roku. Marcin Miszczak - tancerz od kołyski z barwnym życiorysem. Absolwent University of Chicago, spędził w USA ponad 20 lat. Pracował dla NASA, rządu amerykańskiego, zarządzał firma e-commerce. Współtworzył magazyny polityczne "Dispatch", "Novum Forum" oraz polonijny "Pole". Jego teksty ukazały się m.in. w "Washington Post i "Christian Science Monitor".

Rozmowę poprowadzi Paweł Gąsiorek, redaktor Magazynu Czasu Wina, współwłaściciel i head sommelier Dworu Sieraków. Po rozmowie zaprosimy Państwa na kolację, w czasie której podamy menu i wina dobrane na ten wieczór przez Marcina Miszczaka.

KUP BILET

Menu i Wina

Aperitif i rozmowa z autorem o godzinie 19.00 w Czerwonym Barze

Początek kolacji o godzinie 20.00 w Sali Złotej

Aperitif

Grupo Foster Lorca Lamita Chardonnay, Mendoza, Argentyna

Przystawka

Szaszłyki z grillowanego chorizo z warzywami

Grupo Foster Lorca Lamita Malbec, Mendoza, Argentyna

Pierwsze danie

Choclo Argentino

Grupo Foster Lorca Opalo Syrah, Mendoza, Argentyna

Danie główne

Pieczony rostbef z opiekanymi ziemniakami i chimmichurri

Grupo Foster Lorca Opalo Malbec, Mendoza, Argentyna

Deser

Flan z dulce de leche

Koszt

Koszt kolacji dla członków Klubu Domu Wina, gości hotelowych oraz prenumeratorów magazynu "Czas Wina" wraz z jedną osobą towarzyszącą wynosi 150 zł/os.

Koszt kolacji dla pozostałych gości wynosi 179 zł/os.

KUP BILET

Rezerwacja

Więcej informacji uzyskać można dzwoniąc pod numer (+48) 600 226 150 lub (+48) 669 201 203 lub (+48) 12 312 24 23 lub też pisząc na adres recepcja@dworsierakow.pl

*W korzystnej cenie oferujemy nocleg w pokojach naszego czterogwiazdkowego hotelu (280 zł nocleg w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem)

 

Noc Wina z cyklu "Literatura i Wino" | Marcin Miszczak i jego książka "Nieboskie Buenos. W pogoni za tangiem"
Powered by JS Network Solutions