27 kwietnia (sobota) 2019, godz. 19:00

Zapraszamy na wieczór z cyklu "Literatura i Wino".

Michał Bardel i jego najnowsza książka "Korek czy zakrętka"

Wieczór rozpocznie się rozmową przy lampce wina z Michałem Bardelem, doktorem nauk humanistycznych, historykiem filozofii, wykładowcą logiki i metodologii nauk w Collegium Civitas.

"Korek czy zakrętka" - Jak kupić dobre wino, ile go nalewać do kieliszka, jak łączyć wino z jedzeniem, jak rozpoznać chorobę korkową i czy wypada lubić słodkie wina? Michał Bardel
mistrz i znawca wina, potrafiący w prosty sposób przekazywać wiedzę o nim, prezentuje pełen anegdot praktyczny przewodnik, z którego dowiemy się: Dlaczego dawniej kobiety przyłapane na piciu wina były karane na równi z cudzołożnicami? Czy szlachetne tokaje powstają ze spleśniałych winogron? Dlaczego na etykietach win jakościowych nigdy nie znajdziemy określenia "półwytrawne”? To elementarz dla wszystkich, którzy lubią wino, ale niewiele wiedzą na jego temat.

Źródło opisu: Nota wydawcy Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Rozmowę poprowadzi Justyna Korn-Suchocka, dziennikarka Magazynu Czasu Wina. Po rozmowie zaprosimy Państwa na kolację, w czasie której podane będzie menu sugerowane przez autora i osobiście wybrane przez niego wina.

 

Menu i Wina

Aperitif

wkrótce...

Pierwsza przystawka

wkrótce...

wkrótce...

Druga przystawka

wkrótce...

wkrótce...

Danie główne

wkrótce...

wkrótce...

Deser

wkrótce...

wkrótce...

 

O autorze

Doktor nauk humanistycznych, historyk filozofii, wykładowca logiki i metodologii nauk w Collegium Civitas, były redaktor naczelny miesięcznika „Znak”, a także znawca wina i dziennikarz, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Czas Wina”, kierownik studiów podyplomowych z wiedzy o winie w Collegium Civitas, autor książki Zbrodnia i wina. Sensacyjny przewodnik po winach świata, współautor podręcznika Vademecum „Czasu Wina” oraz kilkudziesięciu artykułów specjalistycznych poświęconych kulturze i geografii wina.

 

Rezerwacja

Zgłoszenie na Noc z Winem - Wieczór z cyklu "Literatura i Wino" wymaga wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacji dokonać można dzwoniąc pod numer (+48) 600 226 150 lub (+48) 669 201 203 lub (+48) 12 312 24 23 lub też pisząc na adres recepcja@dworsierakow.pl

Koszt

Koszt kolacji dla członków Klubu Domu Wina, gości hotelowych oraz prenumeratorów magazynu "Czas Wina" wraz z jedną osobą towarzyszącą wynosi 140 zł/os.

Koszt kolacji dla pozostałych gości wynosi 169 zł/os.

*W korzystnej cenie oferujemy nocleg w pokojach naszego czterogwiazdkowego hotelu (280 zł nocleg w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem)

Rozliczenie punktami klubowymi

Punkty klubowe. Za spotkanie rozliczyć się można także punktami klubowymi - licząc 1400 punktów za osobę. Zgłosić swój udział można dzwoniąc pod numer (+48) 722 100 224 lub pisząc na adres e-mail rezerwacje@wineservice.pl

Noc z Winem z cyklu "Literatura i Wino" | Michał Bardel i jego najnowsza książka "Korek czy zakrętka"
Powered by JS Network Solutions