3-6 czerwca 2021

OGRODY WINA I WINNICE MAŁOPOLSKI

Ogrody Wina to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz winiarski w Polsce. Jak co roku, podczas jej trwania, w Dworze Sieraków odbywają się warsztaty, szkolenia i degustacje. Chętnym proponujemy dłuższy, weekendowy pobyt, poszerzony o uroczystą kolację z winiarzami, dodatkowe degustacje komentowane oraz całodniową wyprawę po kulinarnych i artystycznych zakątkach Małopolski. Tym razem uczestnicy będą mogli wybrać pomiędzy trzema różnymi trasami. Pierwszą z nich jest wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego, podczas której odwiedzimy zamek w Pieskowej Skale, spróbujemy ojcowskiego pstrąga oraz win z Doliny Prądnika. Drugi kierunek to pięknie położone winnice w Rybnej oraz romantyczne ruiny zamku Tenczyn. Trzecia trasa zaprowadzi nas nie tylko do winnic, ale także do słynnych browarów.

Wycieczkę prowadzą: Justyna Korn-Suchocka oraz Wojtek Giebuta.

ZAREZERWUJ ONLINE

PLAN POBYTU

Dzień 1 (Czwartek)
Burgundia contra Bordeaux

Po przyjeździe i zakwaterowaniu w Dworze Sieraków odbędzie się wyjątkowy masterclass, stanowiący swojego rodzaju pojedynek między dwoma najważniejszymi regionami winiarskimi Francji. Adwersarzami w sporze między Burgundią a Bordeaux będą Michał Bardel – redaktor naczelny portalu Czas Wina.pl oraz Wojciech Giebuta – dyrektor firmy Wine-Service. Wieczorem, podczas kolacji, będziemy kontynuowali podróż przez winnice Francji, w czym pomoże nam menu inspirowane kuchnią znad Loary i Sekwany. Nocleg w Dworze Sieraków.

Dzień 2 (Piątek)
Trzy wycieczki enologiczne do wyboru

Wariant 1
Wino pod Krakowem czyli tango w winnicy, ukryte skarby i latające dwory WINNICA ZAGRABIE – ZAMEK TENCZYN – SKANSEN W WYGIEŁZOWIE – WINNICA JURA Całodzienna wyprawa na zachodnie rubieże podkrakowskiej Jury, gdzie na wapiennych skałach rodzą się jedne z najlepszych win regionu. Odwiedzimy dwie rodzinne winnice. Pierwsza to, prowadzona przez potomków miejscowych rolników z dziada pradziada, winnica Zagrabie. Natomiast drugą – winnicę Jura, z pięknym widokiem na Tatry, założył po latach spędzonych za oceanem pewien wielbiciel tanga. W obu spróbujemy świetnych win i spotkamy ludzi z pasją. Lunch zjemy w sielskiej atmosferze skansenu podkrakowskiej wsi w Wygiełzowie. W międzyczasie zwiedzimy ruiny zamku Tenczyn gdzie spoczywają kryją nieodkryte skarby. Wieczorem wszyscy spotkamy się na uroczystej kolacji w Dworze Sieraków. Nocleg w Dworze Sieraków.

Wariant 2
Zamki i winnice Doliny Prądnika WINNICA KROKOSZÓWKA GÓRSKA – OJCÓW – PIESKOWA SKAŁA – WINNICA KRESY O poranku udamy się do winnicy Krokoszówka Górska, gdzie odbędziemy przechadzkę wśród sadów i winnic, a następnie skosztujemy win i zjemy lunch z Pstrągiem Ojcowskim, wpisanym na listę małopolskich produktów tradycyjnych, w roli głównej. Po obiedzie przespacerujemy się przez tereny parku narodowego do Ojcowa. Następnie, wzdłuż malowniczej Doliny Prądnika, przejedziemy do Pieskowej Skały. Tu zwiedzimy najlepiej zachowany na szlaku Orlich Gniazd zamek. Po dworskich ogrodach oraz pałacowych salach oprowadzał nas będzie osobiście kustosz muzeum i autor przewodnika po Ojcowskim Parku Narodowym. W drodze powrotnej zatrzymamy się jeszcze w Winnicy Kresy, gdzie zjemy podwieczorek i spróbujemy tamtejszych win. Wieczorem wszyscy spotkamy się na uroczystej kolacji w Dworze Sieraków,. Nocleg w Dworze Sieraków.

Wariant 3
Wina, piwa i zamki Doliny Raby WINNICA UJ – ZAMEK W NOWYM WIŚNICZU – BROWAR W OKOCIMIU – PAŁAC GOETZOW Trzecią propozycję kierujemy do tych wszystkich, którzy po raz kolejny wybierają się na Ogrody Wina. Tym razem posmakujemy nie tylko win, ale i innych trunków, z których słyną okolice Dworu Sieraków. Dzień rozpoczniemy od wizyty w należącej do Uniwersytetu Jagiellońskiego winnicy Nad Dworskim Potokiem, następnie zwiedzimy muzeum browarnictwa w Okocimiu. Podczas wizyty czeka nas próbowanie rzemieślniczych piw. Degustację będziemy kontynuowali podczas kilkudaniowego obiadu, który zjemy w rodowej rezydencji rodziny Goetzów – właścicieli Okocimia. Po posiłku zwiedzimy pałac, który po remoncie jest jedną z piękniejszych posiadłości Małopolsce. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Wiśniczu, aby podziwiać potężny zamek należący do rodu Lubomirskich. Wieczorem wszyscy spotkamy się na uroczystej kolacji w Dworze Sieraków. Nocleg w Dworze Sieraków.

Dzień 3 (Sobota)
Ogrody Wina

Sobotniego przedpołudnia będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach, podczas których Wojciech Giebuta spróbuje połączyć wina z najpopularniejszymi rodzajami serów z całej Europy. Następnie zjemy lunch i zaczniemy przygotowania do najważniejszego wydarzenia tego wyjazdu czyli Ogrodów Wina. Tę plenerową imprezę rozpoczniemy od degustacji szampanów i innych win musujących wraz ze specjalnie dobranymi przekąskami. Następnie na uczestników czekać będą nieograniczone degustacje najlepszych win i alkoholi mocnych. Równocześnie zaprosimy na degustacje komentowane i masterclassy. W tym roku każdy z uczestników będzie miał stolik zarezerwowany wyłącznie dla siebie i swoich znajomych. Wieczorem czeka nas uroczysta zasiadana kolacja. Po deserze zaprosimy na recital Justyny Bardo – finalistki Voice of Poland, która wraz z zespołem przypomni nam najsłynniejsze swingowe i jazzowe standardy. Po koncercie wszystkich chętnych zapraszamy na taneczny parkiet. Nocleg w Dworze Sieraków.

Dzień 4 (Niedziela)
Kopalnia Soli w Wieliczce

Po późnym śniadaniu zachęcamy do relaksu w hotelowym spa. Po wcześniejszym zgłoszeniu będzie też możliwość zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce lub wyjazdu do Krakowa.

Rezerwacja i szczegóły 

e-mail: rezerwacje@wine-service.pl
tel. kom. 722 100 224

ZAREZERWUJ ONLINE

Koszt:

Cena za wycieczkę: 2490 PLN
!!! Promocja do 30 kwietnia - zniżka 140 zł/os !!!

Gwarantujemy:
Zakwaterowanie: 3 noclegi ze śniadaniami w hotelu Dwór Sieraków 4* w pokojach dwuosobowych (pokoje jednoosobowe za dopłatą 450 PLN), 2 kolacje z winem, 2 obiady z winem, wstęp na wszystkie degustacje komentowane podczas Ogrodów Wina (w miarę dostępnych miejsc), wstęp na Ogrody Wina (wraz z kolacją i zarezerwowanym miejscem przy stole, kieliszkiem degustacyjnym oraz wybraną wycieczką enologiczną ze wszystkimi atrakcjami).
Dodatkowo płatne: dopłata do pokoju jednoosobowego 450 PLN.

CENY POZOSTAŁYCH PAKIETÓW:
Pakiet 3 dniowy (od kolacji w piątek) – 1590 PLN /os
Pakiet 2 dniowy (od lunchu w sobotę) – 790 PLN/os

 

 

 

Noc Wina Wieczór toskański “Nie tylko Chianti”  Tematyczna kolacja z degustacją win
foto0foto1foto2foto3
Powered by JS Network Solutions