2-5 czerwca 2022

OGRODY WINA 

Ogrody Wina to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz winiarski w Polsce. Jak co roku, podczas jej trwania, w Dworze Sieraków odbywają się warsztaty, szkolenia i degustacje. Chętnym proponujemy dłuższy, weekendowy pobyt, poszerzony o uroczystą kolację z winiarzami, dodatkowe degustacje komentowane oraz całodniową wyprawę po kulinarnych i artystycznych zakątkach Małopolski. Tym razem uczestnicy będą mogli odwiedzić pięknie położone winnice w Rybnej oraz romantyczne ruiny zamku Tenczyn.

 

PLAN POBYTU

Dzień 1 (Czwartek)
Między Afryką a Hiszpanią 

 

Po przyjeździe i zakwaterowaniu w Dworze Sieraków odbędzie się wyjątkowy masterclass, będący podróżą przez mniej znane regiony winiarskie Afryki Południowej. Przewodnikiem będzie Michał Bardel – znawca win, redaktor naczelny portalu Czas Wina.pl. Dzień zakończymy wspólną kolacją i odkrywaniem tych słynnych i tych mniej znanych winiarskich zakątków Hiszpanii. Menu podawane tego wieczoru inspirowane będzie szlagierami kuchni iberyjskiej. Kolację zakończymy wyjątkową brandy de Jerez. Nocleg w Dworze Sieraków.

 

Dzień 2 (Piątek)
Wina pod Krakowem czyli tango w winnicy, ukryte skarby i latające dwory 

WINNICA ZAGRABIE – ZAMEK TENCZYN – SKANSEN W WYGIEŁZOWIE – WINNICA JURA

Całodzienna wyprawa na zachodnie rubieże podkrakowskiej Jury, gdzie na wapiennych skałach rodzą się jedne z najlepszych win regionu. Odwiedzimy dwie rodzinne winnice. Pierwsza to, prowadzona przez potomków miejscowych rolników z dziada pradziada, winnica Zagrabie. Natomiast drugą – winnicę Jura, z pięknym widokiem na Tatry, założył po latach spędzonych za oceanem pewien wielbiciel tanga. W obu spróbujemy świetnych win i spotkamy ludzi z pasją. Lunch zjemy w sielskiej atmosferze skansenu podkrakowskiej wsi w Wygiełzowie. W międzyczasie zwiedzimy ruiny zamku Tenczyn, gdzie spoczywają kryją nieodkryte skarby. Wieczorem wszyscy spotkamy się na uroczystej kolacji w Dworze Sieraków. Nocleg w Dworze Sieraków.

 

Dzień 3 (Sobota)
Ogrody Wina

Sobotniego przedpołudnia będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach degustacyjnych, a po nich przyjdzie czas na przygotowania do najważniejszego wydarzenia tego wyjazdu czyli Ogrodów Wina. Tym razem zapraszamy do dostępnej od godziny 13.00 strefy VIP, gdzie poza dostępem do wszystkich atrakcji Ogrodów Wina, będą czekać na Państwa zarezerwowane miejsca, lunch, bufet przekąskowy i „podręczny” wine-bar ze specjalnie wybranymi winami, a wieczorem zasiadana kolacja. Atrakcją tegorocznej edycji Ogrodów Wina będzie widowisko Podróż Afiyi – historia afrykańskiej księżniczki opowiadana za pomocą obrazów malowanych ogniem, iskrami, dymem, muzyką i odgłosami dżungli. Autorami widowiska są artyści Krakowskiego Teatru Ulicznego. Po spektaklu wszystkich chętnych zapraszamy na taneczny parkiet. Nocleg w Dworze Sieraków.

Dzień 4 (Niedziela)
Kopalnia Soli w Wieliczce

Po późnym śniadaniu zachęcamy do relaksu w hotelowym spa. Po wcześniejszym zgłoszeniu będzie też możliwość zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce lub wyjazdu do Krakowa.

Rezerwacja i szczegóły 

e-mail: rezerwacje@wine-service.pl
tel. kom. 722 100 224Koszt:

Cena za wycieczkę: 2750 PLN


Gwarantujemy:
Zakwaterowanie: 3 noclegi ze śniadaniami w hotelu Dwór Sieraków 4* w pokojach dwuosobowych (pokoje jednoosobowe za dopłatą 450 PLN), 2 kolacje z winem, 1 obiad z winem, wstęp na degustacje komentowane podczas Ogrodów Wina (w miarę dostępnych miejsc), wstęp na Ogrody Wina - strefa VIP  wszystkie atrakcje Ogrodów Wina, rezerwowane miejsca, lunch, bufet przekąskowy, kolacja zasiadana, „podręczny” wine-bar, concierge, wycieczka enologiczna.

 
Dodatkowo płatne: dopłata do pokoju jednoosobowego 450 PLN.

CENY POZOSTAŁYCH PAKIETÓW:
Pakiet 3 dniowy (od kolacji w piątek) – 1690 PLN /os
Pakiet 2 dniowy (od lunchu w sobotę) – 1270 PLN/os

 

 

 

foto3
Powered by JS Network Solutions