21 października 2017, godz. 19:00

Warren Winiarski: Jeden z najsłynniejszych winemakerów świata, którego wino, kalifornijskie Stag’s Leap Cabernet Sauvignon 1973 zwyciężyło w legendarnej Degustacji Paryskiej, pokonując najdroższe i najwybitniejsze francuskie châteaux. Obecnie butelka Stag’s Leap 1973 wystawiana jest w Smithsonian's National Museum of American History jako jeden z „101 przedmiotów, które stworzyły Amerykę”. W 2007 roku winiarnię Stag’s Leap odkupił od Winiarskiego Marchese Piero Antinori. Od lat 60. ubiegłego wieku Winiarski jest aktywnie zaangażowany w ochronę naturalnego krajobrazu kalifornijskiej doliny Napa – był jednym z działaczy, dzięki którym powstał w dolinie rezerwat przyrody. Współtworzył także apelację winiarską Napa Valley AVA, przez lata przewodnicząc miejscowemu stowarzyszeniu winiarzy.

Winiarski jest wciąż aktywnym akademikiem. Ukończył filozofię i historię literatury w St. John's College in Annapolis, Maryland, doktoryzował się z filozofii politycznej pod kierunkiem Leo Straussa. Nadalwykłada w Santa Fe w ramach programu St. John’s Summer Classic Program.

W październiku br. Warren Winiarski odwiedzi Polskę na zaproszenie redakcji magazynu „Czas Wina”. W podkrakowskim Dworze Sieraków odbędzie się Gala przyznania mu tytułu Człowiek Roku 2017 magazynu „Czas Wina”. Laureat przewodniczył będzie także ekskluzywnej degustacji wskazanych przez siebie kalifornijskich win oraz wygłosi wykład otwarty o historii kalifornijskiego winiarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Człowiek roku "Czasu Wina" i Gala Dinner | Warren Winiarski i wina z Kalifornii
Powered by JS Network Solutions