Planujesz wyjazd z przyjaciółmi? Chcesz wybrać się na weekend ze swoją drugą połową? A może chcesz wyjechać wraz z rodziną i szukasz atrakcyjnej lokalizacji? Wieliczka to nie tylko zabytkowa kopalnia soli – sprawdź, jakie jeszcze atrakcje oferuje to miasto!

Wieliczka: piękne tereny i ciekawe atrakcje

Z całą pewnością pierwsze skojarzenie z Wieliczką to kopalnia soli. Nic dziwnego – to obiekt znany nie tylko w Polsce, ale również w świecie, a turyści chętnie wybierają to miejsce jako cel wycieczek. Tak naprawdę dla zwiedzających udostępniana jest jedynie część zabytkowej kopalni; jej korytarze ciągną się długimi kilometrami pod ziemią. Turyści mogą zdecydować się na jedną z wielu opcji zwiedzania; taka wyprawa to prawdziwa przygoda, nie tylko dla najmłodszych! Do dodatkowych atrakcji zaliczają się także wieża widokowa oraz tężnie solankowe.
Wieliczka to jednak nie tylko kopalnia soli. Zamek Żupny, w którym znajduje się Muzeum Żup Krakowskich, to unikat na skalę Europy: to jedyny zachowany zamek, w którym rezydował nie król, a zarządcy kopalni. W okolicy znajduje się również wiele pięknie zachowanych pałaców oraz kościołów. A co, jeśli od zwiedzania miast wolisz piękne widoki i aktywny wypoczynek? W pobliżu Wieliczki masz do dyspozycji wiele ciekawych tras rowerowych, a bliskie sąsiedztwo ośrodków narciarskich czyni z niej doskonałą bazę wypadową dla miłośników sportów zimowych. Zarówno na starszych, jak i młodszych turystów, czeka tu także park linowy z wieloma atrakcjami.

Konferencja, imieniny, wesele? W Wieliczce znajdziesz ciekawą propozycję.

Wesele w stylu rustykalnym to prawdziwe wyzwanie: przede wszystkim należy znaleźć odpowiednią scenerię. Sala weselna powinna być nie tylko piękna, ale również spełniać wszystkie wymagania związane z wyposażeniem, kuchnią czy możliwością dostarczenia cateringu. Wszystko to sprawia, że poszukiwania odpowiedniej sali weselnej potrafią trwać naprawdę długo. Jeśli nie chcesz urządzać wesela w standardowym domu weselnym o zachowawczym wystroju, możesz poszukać alternatywy. Z pomocą przychodzą tu klimatyczne dwory, wśród których wyróżnia się Dwór Sieraków. Z jednej strony jest to wyjątkowo nastrojowe i oryginalne miejsce, z drugiej – bogate wyposażenie oraz doskonałe zaplecze kulinarne sprawiają, że organizacja wesela przebiegnie bezproblemowo.

Współczesne udogodnienia Dworu Sieraków nie odebrały temu miejscu jego wyjątkowego charakteru – dzięki temu możesz cieszyć się uroczystością w naprawdę ciekawym miejscu. Wesele w Wieliczce to nie tylko doskonała zabawa, ale również dodatkowe atrakcje dla gości weselnych. Dwudniowe wesela to często okazja nie tylko do spotkania, ale również poznania nowych, ciekawych miejsc. Goście weselni z pewnością docenią możliwość spacerów po pięknej okolicy czy wycieczki do kopalni soli lub pałacu. Warto zwrócić uwagę także na cennik: noclegi w Krakowie osiągają bardzo wysokie ceny. Hotel w Wieliczce jest doskonałą alternatywą, jeśli planujesz przyjęcie, konferencję czy spotkanie rodzinne w większym gronie.

 

Powered by JS Network Solutions